Лендінг на Wordpress - переваги, недоліки та основні фішки

Лендінг на Wordpress - переваги, недоліки та основні фішки

Дата:13 Ноября 2018
Тема:Розробки

Wordpress - найпопулярніша платформа для створення сайтів у всьому світі. Мінімум чверть усіх існуючих в інтернеті сайтів розроблені саме на цій системі. Найбільшим попитом платформа, як і раніше, користується в англомовних країнах, але і в наших широтах стабільно займає верхні позиції за частотою використання.

Wordpress - платформа для розробки сайтів, система управління і ПЗ з відкритим вихідним кодом. Функціонал системи дозволяє створювати сайти будь-якої складності - від односторінкових сайтів і блогів до великих інтернет-магазинів.

Створення лендінгу на платформі Wordpress - дуже приваблива пропозиція.

Конструювання посадкової сторінки у цій системі значно спрощене завдяки спеціальним плагінам - це посилює функціонал лендінгу і знижує вартість його розробки. Але про все по порядку.

Популярність не гарантує якості. Тому для початку розглянемо основні переваги та недоліки платформи Wordpress для створення лендінг пейдж.

Переваги

  1. Wordpress - безкоштовна платформа. У цьому головна її перевага і, власне, основна причина популярності. Завантажити вордпресс, шаблони і плагіни до нього можна абсолютно безкоштовно.
  2. Проста і швидка установка. Безумовно, це стосується не усіх шаблонів і розширень платформи, але зі створенням простого сайту (блогу, наприклад) впорається користувач навіть без спеціальних знань.
  3. Великий вибір шаблонів. За час існування платформи були створені тисячі шаблонів під будь-який тип сайту. Також можна знайти спеціальні шаблони для лендінгу на вордпресс.
  4. Зрозумілий інтерфейс і просте управління, що вигідно виділяє wordpress серед інших безкоштовних CMS. 
  5. Великий вибір плагінів, завдяки яким користувач отримує практично необмежений функціонал для створення не тільки лендінгу, але й більш складного сайту.
  6. Більша гнучкість системи до розширень і модифікацій у порівнянні з іншими безкоштовними платформами.
  7. Недорогий супровід сайтів на вордпресс завдяки високій конкуренції на ринку.

Недоліки

  1. Велике навантаження на сервер. Велика кількість встановлених плагінів навантажує сервер, на якому розміщений сайт, що у свою чергу, знижує швидкість завантаження сайту. 
  2. Недосконала архітектура і низька якість коду.
  3. Дублі сторінок. Однією з особливостей технічної частини Wordpress є те, що в ній автоматично відбувається дублювання сторінок і зображень, що погано впливає на просування сайту в пошукових системах.
  4. Ймовірність встановлення плагіну зі шкідливим кодом, який може зашкодити роботі і безпеці сайту.
  5. Обмеженість шаблонів. Можливості вашого сайту обмежені обраним шаблоном. Для розширення функцій необхідно використовувати плагіни, які, як уже згадувалося, у великій кількості можуть гальмувати роботу сайту. Тому дуже важливо з самого початку уявляти, якого результату ви хочете досягти, оскільки до складних доробок необхідно буде залучати фахівців.
  6. Складне розв'язання простих проблем. Це перш за все стосується роботи з кодом, так як розібратися у ньому часто дуже складно, і необхідно багато часу, щоб знайти спосіб виконання того чи іншого завдання.

Ще одна «фішка» Wordpress, яку складно чітко віднести до переваг або недоліків системи - регулярні оновлення.

З одного боку, вони забезпечують постійне покращення платформи, підвищення безпеки та зручності системи. З іншого - розробники часто експериментують з інтерфейсом і користувачеві необхідно кожен раз звикати до нових особливостей, що мало кому подобається. Та й те, що оновлення відбуваються часто, багатьох дратує.

А ось головна проблема для розробників - відсутність повноцінної документації для роботи з системою.

Існуючі інструкції є неповними, і всі серйозні прогалини, які утворилися, заповнюються з великими труднощами і на розсуд самих програмістів.

Але, у будь-якому випадку, платформа Wordpress - гарний варіант для створення якісного лендінгу із в міру широким функціоналом і легкою системою управління. Головне - від початку чітко розуміти цілі і необхідний функціонал цільової сторінки, щоб згодом запобігти можливим проблемам у роботі і безпеці вашого сайту.

Дивись ще

Лендінг: як це працює

Про те, які основні етапи і цілі має виконувати лендінг. Як цього досягти і на що необхідно звертати увагу, створюючи односторінковий сайт.

Лендінг пейдж: переваги і недоліки

Які є недоліки і переваги односторінкового сайту? Детальна інформація про лендінг пейдж та її слабкі і сильні сторони.

Конверсія landing page: яких результатів чекати після запуску цільової сторінки?

Що таке конверсія, і як вона впливає на ваш бізнес? Важлива інформація для відстеження ефективності landing page.

Ідеальна лендінг пейдж: яка вона і з чим її їдять?

Тільки-но створити лендінг пейдж - це півсправи, адже сторінка має відповідати певним критеріям для залучення відвідувачів.